Salza – květen – září 2021

Salza je jednou z nejkrásnějších evropských řek, tak se o tom pojeď přesvědčit.-) Z Jičína do kempu ve Wildalpenu, kde budeme nocovat ve stanech přímo u řeky, obvykle odjíždíme v odpoledních hodinách – příjezd po půlnoci. Pro první seznámení s řekou vyrazíme na lehčí 15-ti kilometrový úsek začínající pod přehradou v Prescenyklause s obtížností WW I-II a splutí zakončíme přímo v kempu. Další den vyplujeme z kempu do Palfau, v tomto úseku dlouhém cca 21 km má řeka obtížnost WW II-III.

Cena výletu je 3 800 Kč
Cena zahrnuje: dopravu, kemp, zapůjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, helma, neopren, vodácká bunda a boty), doprovod vodáckého instruktora.
Pojedeme 9-ti místním Fordem Transit. V případě vlastní dopravy – sleva 500 Kč. Akce je proveditelná při minimálním počtu 6-ti lidí. Pro skupiny od 8 osob rádi zrealizujeme akci ve Vámi zvoleném termínu

Salza a Steyr – květen – září 2021

Pojeďte si užít víkend do vodáckého ráje na řeky Salzu a Steyr. V pátek v podvečer vyrazíme do oblíbeného vodáckého kempu ve Wildalpenu, kde přenocujeme. Druhý den ráno přímo v kempu nasedneme na Salzu a splujeme její spodní 23 km dlouhý úsek do Saggrebenu. Řeka zde má obtížnost WW II-III. Po splutí se vrátíme do kempu ve Wildalpenu a poteče-li dostatečné množství vody v Hinterwildalpenbachu, tak si půjdeme zaskákat i na tento místní potůček .-) V neděli se přesuneme na Steyr. Od vodopádu Stromboding do Steyrbrücke nás čeká výživných 10 km o obtížnosti WW III. Zbude-li nám síla, odvaha a čas, tak tento úsek splujeme ještě jednou, případně se přemístíme na vedlejší řeku Teichl.

Cena výletu je 4 200 Kč
Cena zahrnuje: dopravu, 2 x kemp, zapůjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, helma, neopren, vodácká bunda a boty), doprovod vodáckého instruktora.
Pojedeme 9-ti místním Fordem Transit. V případě vlastní dopravy – sleva 500 Kč. Akce je proveditelná při minimálním počtu 6-ti lidí. Pro skupiny od 8 osob rádi zrealizujeme akci ve Vámi zvoleném termínu a ušijeme ji na míru.

Soča – 9.-12.9.2021

Soča je prý nejkrásnější vodáckou řekou v Evropě, tak se pojeďme o tom přesvědčit.
Odjez je ve čtvrtek v odpoledních hodinách do Rakouska, kde přenocujeme a pro zpestření dlouhé cesty, si v pátek dopoledne splujeme del aktuálního vodního stavu buď řeku Salzu nebo Steyr. Večer se přesuneme do Slovinska do kempu v Bovci, kde strávíme následující dvě noci přímo u řeky. Soču lze rozdělit na několik úseků o různé obtížnosti. K splutí její optimální části se rozhodneme na místě podle aktuálního vodního stavu a především schopnostem osádek lodí. Na závěr si necháme, jako třešničku na dortík, splutí technicky náročnější Koritnice.

Cena výletu je 4 900 Kč.
Cena zahrnuje: dopravu, kemp, zapůjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, helma, neopren, vodácká bunda a boty), doprovod vodáckého instruktora.

Pojedeme 9-ti místním Fordem Transit. V případě vlastní dopravy – sleva 900 Kč.
Akce je proveditelná při minimálním počtu 6-ti lidí. A není určena pro děti, neplavce, začátečníky a solární jezdce! Pro skupiny od 8 osob rádi zrealizujeme akci ve Vámi zvoleném termínu a ušijeme ji vám na míru.

Hamerák – 2.-3.10.2021

Splouvání Hameráku je velice výživné a tudíž né příliš vhodné pro solární jezdce. Hned na prvních 2 km jsou čtyři po sobě rychle navazující kaskády s obtížností WW III, následujících 5 km do Jindřiše má obtížnost WW I. Jde tedy o náročnější plavbu po divoké řece určenou pouze pro zkušené a otrlé vodáky! Cena za zapůjčení Baraky, pádel, vodácké helmy a vesty na oba dva dny je 1150 Kč na osobu i s dopravou. Odjez z Jičína bude v sobotu v 8 ráno, návrat v neděli kolem 19. hodiny

Rio Botič – 17.10.2020

Alespoň jednou v životě splout KANÁL LA MANCHE se Vám asi nikdy nepodaří, ale v neděli 17. října budete mít jedinečnou příležitost splout KANÁL BOTIČ! Start splutí je pod Hostivařskou přehradou a zpočátku roztomilý potůček s meandry, drobnými peřejkami s roštím se pod Záběhlickým jezem mění v industriální stoku, v které kaly přírodní střídají kaly průmyslové. Jedná se o ryze romantickou plavbu lemovanou paneláky a betonem, který je je místy hrubý, místy oslizlý. Na trase je několik stupňů s válci různých velikostí a s prapodivným obsahem. Krom jiného se můžete těšit na tři tunely, tím posledním ústí Botič do Vltavy, měří 800 m a někdy je lepší v něm nechat oči zavřené .-) Trasa je dlouhá 13,5 km s obtížností ZWC – WW I. Odjezd z Jičína v 8 hodin a návrat kolem 19. hodiny. Cena za zapůjčení lodí, pádla, vesty a helmy je 450 Kč na osobu i s dopravou. V autě 8+1 míst a v lodích o něco víc.

V případě zájmu o zapůjčení lodí a materiálu v místě konání, je nutné provést rezervaci na tel. 732 622 651 a to s dostatečným předstihem, takže čím dříve, tím lépe.

Cena za zapůjčení vybavení v místě konání akce:
Kanoe Baraka (2 pádla, 2 vesty a lodní pytel) 700 Kč
Kanoe Palava (2 pádla, 2 vesty a lodní pytel) 600 Kč

Vavřinecký potok – ?-?.10.2021

Podzimní splutí Vavřineckého potoka je bezesporu jednou z nejvyhlášenějších vodáckých akcí u nás. A to né jenom proto, protože voda v něm teče (plánovaně) pouze jediný víkend v roce! Jde o úzký, svižně meandrující potůček s rychle tekoucí vodou o obtížnosti WW II, kde na vás čeká několik zákeřných sotva podjetelných lávek, spoustu jezíků, parádních peřejí a mnoho dalších záludností. Plavba končí po 22-ti km v Toušicích, pod obávanou toušickou kaskádou s obtížností WW IV, tu ale doporučujeme přenést! O večerní zábavu s tradičním Kankánem nebude určitě ani letos nouze v Horních Krůtech .-)

Cena za zapůjčení lodí, pádel a vest je 950 Kč na osobu za oba dva dny i s dopravou. V autě je 8+1 míst a v lodích trochu víc.-). Odjezd z Jičína v sobotu v 8 hodin a návrat v neděli kolem 19. hodiny.

V případě zájmu o zapůjčení lodí a materiálu v místě konání, je nutné provést rezervaci na tel. 732 622 651 a to s dostatečným předstihem, takže čím dříve, tím lépe.

Cena zapůjčení vybavení na jeden den v místě konání akce:
Kanoe Baraka (2 pádla, 2 vesty a lodní pytel) 700 Kč
Kanoe Palava (2 pádla, 2 vesty a lodní pytel) 600 Kč

Zamykání Doubravy – 30.10.2021

Zamykání Doubravy je letos naplánována na sobotu 30. října. Start splutí je pod Pařížovskou přehradou a díky jejímu upouštění, bude v řece zajištěn dostatečný průtok 9-ti kubíku, což je ideální množství vody pro parádní svezení. Cíl je po 10 km v Ronově, řeka zde protéká Přírodním parkem Doubrava s obtížností WWI-II. Cena za zapůjčení lodí, pádel, vodácké vesty a helmy je 450 Kč na osobu i s dopravou. V autě je 8+1 míst a v lodích trochu víc.-). Odjezd z Jičína v 8 hodin a návrat kolem 19. hodiny.

V případě zájmu o zapůjčení lodí a materiálu v místě konání, je nutné provést rezervaci na tel. 732 622 651 a to s dostatečným předstihem, takže čím dříve, tím lépe.

Cena za zapůjčení vybavení v místě konání akce:
Kanoe Baraka (2 pádla, 2 vesty a lodní pytel) 650 Kč
Kanoe Palava (2 pádla, 2 vesty a lodní pytel) 550 Kč
Raft Colorado 450 (6 pádel, 6 vest a lodní pytel) 1 200 Kč

Tak Ahooj na Doubravě.-)